Praní závěsů: Jak o ně pečovat, udržovat a žehlit

 

JAK O ZÁVĚSY PEČOVAT?

 Důvodů, proč mít závěsy je hned několik, interiér zútulňují, přidávají mu plastičnost, fungují jako tepelná a akustická clona  ale hlavně slouží jako ochrana před ostrým světlem a sluncem. Aby se při péči o závěsy nic nepokazilo, máme pro Vás postup jak na to!

 

RWRWŘ

SUNDÁNÍ HÁČKŮ A ŠNEČKŮ ZE ZÁVĚSU

Je nezbytné závěsy vyvěsit ze všech háčků, šnečků a dalších netextilních komponentů, aby se tak zabránilo potrhání tkaniny při praní. Dle zvoleného materiálu při sundavání dbejte opatrnosti a to hlavně na ostré rohy nábytku, prsteny a popřípadě štafle.

 

gghg

VLOŽENÍ DO PRACÍHO SÁČKU 

Záclony je nutné složit je a vložit do pracího sáčku, jako ochranu před zatrháním, poškozením a zmačkáním v bubnu pračky. Třebaže jsou záclony lehké, do sáčku vkládejte vždy jeden kus a do pračky je vkládejte po malém množství.

 

as

JAK PRÁT ZÁCLONY 

Perte vždy na jemný program při maximální teplotě 30°C. Předejdete tak nechtěnému srážení textilií. Používejte jemné prací prostředky na barevnost dle praného závěsu. Pozor dávejte hlavně při praní Black-out závěsů, dodržujte vždy pokyny uvedené na textilním štítku. Během praní se můžete věnovat ostatním částem okna. Mokrým hadříkem se saponátem omyjte důkladně garnýže a tyče, na kterých visí závěsy. Také věnujte pozornost kroužkům, cvokům nebo parapetům. Případné pavučiny vysajte vysavačem.

 

DF

JAK ODSTŘEĎOVAT ZÁVĚSY

Doporučujeme závěsy odstřeďovat na max. 300/400 otáček, ideální stav je aby z nich nekapala voda, ale zůstaly ještě vlhké. V žádném případě nedoporučujeme používat sušičky prádla.

 

kjh

JAK SUŠIT ZÁVĚSY

Doporučujeme závěsy nechat přirozeně uschnout přímo zavěšené na okně. Tímto předejdeme mačkání a v nejlepším případě i následnému žehlení.

 

we

JAK ŽEHLIT ZÁVĚSY

Pokud ale potřebujete závěsy i přesto vyžehlit, žehlete na nejnižší možnou teplotu. Nejpohodlněji se závěsy žehlí se stojací parní žehličkou.  Pozor dávejte hlavně při praní Dim-out a Black-out závěsů, dodržujte vždy pokyny uvedené na textilním štítku.

 

 

 

VŽDY DBEJTE POKYNŮ NA TEXTILNÍCH ETIKETÁCH VŠITÝCH KE KONKRÉTNÍMU KUSU TEXTILU 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz